Pravidelné stretnutia Bratislava, Košice

Od roka 2022 pripravujeme pravidelné stretnutia v Bratislave a Košiciach. Tešiť sa môžete na šifry, hlavolamy, spoločenské hry, kreatívne úlohy a mnoho iného. 

Stretnutia sú zatiaľ určené približne pre deti 8-10 rokov. Budú prebiehať v čase 15:00 - 17:00.

Termíny: 

Bratislava - zvyčajne prvý utorok v mesiaci v priestoroch rektorátu STU, Vazovova 3 (brána vedľa hotelu Akademik)

Košice - Zatiaľ vonku - najbližšie sa stretneme 9.11.2022 o 15:00 v Mestskom parku pri jazierku (Budeme kratšie 15:00-16:30)

Keďže chceme byť cenovo dostupní, cena za jednotlivé stretnutia bude formou dobrovoľného príspevku priamo na mieste. Odporúčaný príspevok na jedno stretnutie je 5 €.

Pre viac informácií nám môžete napísať na spolocenstvo.kempelena@gmail.com, alebo využiť telefonický kontakt. 

Bratislava: Darina Peterková    0903 878 862

Košice:       Tamara Babjáková  0948 229 586

Tí, ktorí sa už raz registrovali, tak nemusia robiť opätovne. Vedieme ich vo svojej databáze a priamo ich oslovíme mailom :)

Budúce stretnutia:

Bratislava:

13.12.2022 - Je biológia nudná?

Ani náhodou. To, čo trvalo vedcom v minulosti celý život, napríklad šľachtenie rastlín, dokážu vyriešiť behom pár mesiacov, dní a niekedy dokonca pár hodín. Ako je to možné? Vedomosti a technológie napredujú, stačí sa pozrieť na smartfóny, ktoré denne držíme v rukách. S našou vedkyňou Darinkou objavíme fascinujúci svet výskumu v biológii, porovnáme minulosť so súčasnosťou a dozvieme sa plno zaujímavostí.

Košice:

9.11.2022 - Zábava vonku

Keďže zatiaľ stále nemáme nové priestory pre Košickú klubovňu, rozhodli sme sa zabaviť vonku. Prinesieme teleskop, zahrajeme sa pri pamäťovom behu a iných zábavných aktivitách. Stretneme sa v mestskom parku pri jazierku.

Uplynulé stretnutia:

Čomu sme sa venovali? To nájdete nižšie :)

NOVEMBER: Bratislava - Rébusy, hlavolamy a šifry

Potrápili sme si hlavy nad rébusmi, hlavolamami a šiframi. Vysvetlili si princípy riešenia, ale aj princípy tvorby. Napríklad sme si ukázali až 7 spôsobov zašifrovania Morseovej abecedy. Každé dieťa odišlo so svojou vlastnou šifrou, ktorou mohlo preskúšať svojich rodičov.

NOVEMBER: Košice - Zábava vonku

Keďže zatiaľ stále nemáme nové priestory pre Košickú klubovňu, rozhodli sme sa zabaviť vonku. Priniesli sme teleskop, zahrali sa pri pamäťovom behu a iných zábavných aktivitách. Stretnutie sme organizovali v meststkom parku pri rybníku.

OKTÓBER: Bratislava - Hranie s tvorcom

Náš kolega Milan rád vytvára hry. Ako prvú vytvoril hru Finančná Odysea, ktorá je odporúčaná ako pedagogická pomôcka vo výuke finančnej gramotnosti. Teraz pracuje novinke, námornej obchodnej stratégii Obchodníci a piráti. Deti si mohli vyskúšať obe hry a povedať mu svoj názor, prípadne sa ho spýtať niečo ohľadom tvorby hier.

Milan Pavlík hra

SEPTEMBER: Bratislava - Svet elektroniky
Vďaka našim sponzorom sme zoskupili elektroniku a Miroslav ako odborník na slovo vzatý nám vysvetlil, ktoré súčiastky na čo slúžia a ako sa dajú využiť. Vďaka tomu mali deti možnosť beztrestne rozobrať elektroniku, zistiť ako vyzerá zvnútra a ako funguje.

Spoločenstvo Kempelena klubovňa Bratislava.jpg

SEPTEMBER: Košice - Kvíz a slovenčina netradične
Zábava aj vzdelávanie boli témou klubovne v Košiciach.
Ako prvé sme sa zabavili pri kvíze. Po kvíze sme sa venovali slovenčine netradičnou formou.

Spolocenstvo Kempelena klubovňa Košice.jpg

JÚN: Spločenské hry

Na konci školského roka sme sa zabavili pri spoločenských hrách. Mnohé z nich rozvíjajú či už stratégiu, alebo iné zložky myslenia, kreativity. Zároveň tak deti mali väčší priestor na socializáciu v kolektíve, ktorý je im podobný.

Finančná odysea.jpg
20220405_155047.jpg

APRÍL: Zábavná chémia a fyzika

Kto by nemal rád pokusy? V aprílovej klubovni si deti vyskúšajú jednoduché

chemické a fyzikálne pokusy.

MÁJ: Finančná gramotnosť

Budovanie finančnej gramnosti už v mladom veku? Prečo nie? Zábavnou formou to predsa ide jednoduchšie. Vďaka hre Finančná odysea, ktorá simuluje reálny život sa deti majú možnosť naučiť ako funguje pravidelný príjem, výdavky, či podnikanie.

IMG_20220309_155236.jpg

MAREC: Hlavolamy a rébusy

V klubovni deti čakali rôzne hlavolami a rébusy. Napríklad: Tangram, pentomíno, zápalkové hlavolamy, šachové hlavolamy...

20220607_164025.jpg