Denný tábor v Košiciach

S radosťou oznamujeme, že spúšťame predbežnú registráciu na denný tábor. Samotná realizácia a potrebné opatrenia, o ktorých vás budeme včas informovať závisia od aktuálnej situácie a nariadení RÚVZ.

 

ZÁKLADNÉ INFO

Košice                    2..-6. 8. 2021 – 8:00 – 16:00, ZŠ Lermontovova

Veková kategória: 9-13 rokov, maximálne 40 detí

Cena:                      109 €

Registrácia je predĺžená do 23. 7 . 2021.

 

PROGRAM

Denné tábory sú určené pre deti s vysokým IQ, ktoré často vyžadujú individuálny prístup. Vychádzame z našich dlhoročných skúseností organizovania Mensa Letného tábora pre nadané deti a preto popri hlavnému programu budú neustále k dispozícii rôzne hlavolamy, spoločenské hry, zaujímavé knihy a náučné filmy. Ak deti táborová aktivita nezaujme, alebo budú mať potrebu zabaviť sa samostatne, bude im to umožnené.

Hlavný program bude orientovaný na aktivity podnecujúce k rozvoju logiky a kreativity či už individuálne, alebo v tímoch. Deti zoznámime so šifrovaním a budú riešiť krátku šifrovačku (šifrovaciu hru). Ich praktickú inteligenciu podnietime konštrukčnou úlohou a technické ducha podnietime rozoberaním drobnej elektroniky a možnosťou tvorby z nej. Ďalej budú mať možnosť zahrať si hru Finančná odysea, ktorá rozvíja finančnú gramotnosť, pod dohľadom samotného tvorcu hry. Nebude chýbať ani zábavná veda plná fyzikálnych, chemický a biologických pokusov a ďalšie aktivity v závislosti aj od záujmu detí.

Keďže rodičia samy najlepšie poznajú svoje deti, nechávame im na zváženie či prihlásia svoje dieťa do nášho tábora. Ak je dieťa viac orientované na športové aktivity, alebo tvorivé dielne než na logické úlohy, odporúčame ho prihlásiť na iný tábor, pretože by u nás nemuselo byť spokojné s programom a každý predsa chceme mať spokojné dieťa 😊

 

STRAVOVANIE

Stravovať sa budeme v nedalekom reštauračnom zariadení.

Registrovať sa na tábor môžete tu:

 

SPONZORING

Súčasťou tábora budú aj súťažné aktivity, za ktoré deti odmeňujeme vecnými cenami, preto máme prosbu aj na Vás rodičov, ak máte k dispozícii rôzne upomienkové reklamné predmety, vhodné ako darčeky, ktoré nám môžete venovať, potešíte tým všetky deti. Rovnako deti ocenia sladké a slané pochutiny, spoločenské hry, či zaujímavé knihy. V tejto súvislosti sa nám ozvite najneskôr do 20. 7. 2021.

pracuje v laboratoři
Budování robota